بهترین متخصص ایمپلنت دندان

برای انتخاب متخصص ایمپلنت باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام تصمیم گیری برای انجام ایمپلنت دندان ، انتخاب یک متخصص مطمئن برای کاشت دندان می تواند برای بیماران کمی استرس زا باشد. متأسفانه ، بسیاری از دندانپزشکان هستند که ادعا می کنند متخصص ایمپلنت دندان هستند ، اما آموزش و تجربه این ادعاها را ندارند

اگر نیاز به جایگزینی دندانهای آسیب دیده یا از دست رفته دارید ، کاشت دندان می تواند برای شما مناسب باشد. اما در ابتدا ، یک متخصص ایمپلنت دندان باید بررسی کند که آیا شما از دهان سالم برخوردار هستید؟ آیا از استخوان کافی برای نگهداری ایمپلنت ها و برخوردار هستید؟

این مقاله به منظور ارتقا درک و آگاهی در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان است با اینحال جایگزین مشاوره ، تشخیص یا درمان حرفه ای در نظر گرفته نشده است .

چرا به یک متخصص ایمپلنت دندان نیاز دارید؟

جراحی ایمپلنت دندان شامل جایگزینی ریشه دندان با پایه های فلزی پیچ مانند و جایگزینی دندان های از دست رفته است. این دندان های جدید کاملاً شبیه دندان های واقعی به نظر می رسند و کار می کنند. پایه های ایمپلنت با جراحی در استخوان فک شما قرار داده شده و تیتانیوم موجود در ایمپلنت ها با استخوان فک شما ترکیب می شود. این بدان معناست که پایه فلزی ایمپلنت درست مانند ریشه دندان از لغزش ، سر و صدا یا آسیب استخوان جلوگیری می کند.

از آنجا که جراحی ایمپلنت دندن در قسمت استخوان فک انجام می شود ، که غالباً کمبود تراکم استخوانی وجود دارد ، انجام این روش درمانی دشوار است. این جراحی مربوط به دهان شماست که از آن برای صحبت کردن ، غذا خوردن ، چشیدن ، بوسیدن و لبخند زدن استفاده می کنید ، و اگر به طور نادرست انجام شود ، صدمات آن اغلب جبران ناپذیر و غیرقابل برگشت است.

چرا به یک متخصص ایمپلنت دندان نیاز دارید؟

به طور بالقوه انجام نادرست ایمپلنت دندان می تواند یک بیمار را برای یک عمر با مشکلات جدید روبرو کند. بنابراین پیش از شروع درمان هدف اصلی خود را بر روی انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان بگذارید ، اما چگونه می توان یک متخصص کاربلد برای کاشت دندان یافت؟

انتخاب متخصص ایمپلنت دندان

برای افرادی که در صنعت دندانپزشکی یا پزشکی نیستند ، دشوار است بدانند که هنگام انتخاب متخصص ایمپلنت خود به دنبال چه چیزی باشند. با توجه به میزان خسارات جبران ناپذیری که طی سالهای گذشته توسط برخی جراحان انجام شده ، زمان آن است که بیماران رهنمودهایی را برای انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان دنبال کنند.

اطلاعات اشتباه زیادی در فضای وب و شبکه ای اجتماهی وجود دارد و استراتژی های بازاریابی که توجه بیمار  را از جزئیات مربوطه منحرف می کنند. جدا از آن ، مردم به طور كلی با مفاهیم جراحی آشنایی ندارند كه البته طبیعی است.

ما در مجله دندانپزشکی تجربه خود را در مورد جزئیات مربوط به انتخاب بهترین متخصص که به شما در رمزگشایی واقعیت ها کمک می کند ، به اشتراک می گذاریم ، زیرا کاملاً عقیده داریم که آگاهی بیشتر بیماران در نهایت منجر به انتخاب جراحان بهتر و نتایج بهتر می شوند. البته ناگفته نماند که ایران شمار زیادی از بهترین جراحان و متخصصان کاشت دندان را در خود جای داده است.

برای کاندیداهای مناسب ، درمان ایمپلنت دندانی می تواند تحول آفرین باشد و یک راه حل باورنکردنی برای افرادی که از دندان از دست رفته دارند یا از دندان مصنوعی استفاده می کنند و نیز افرادی که دندان های خراب دارند ، ارائه می دهد.

در تصویر زیر یک نمای کلی از وضعیت ایده آل کاشت دندان در مقایسه با ایمپلنت دندان شکست خورده ارائه شده است.

 

در حالی که دوست داریم فکر کنیم همه افراد حرفه ای افراد بااخلاق و صادقی هستند ، اما تجربه چیز دیگری آموخته است. شما در بسیاری از تحقیقات و مشاوره های خود به اطلاعاتی که اینترنت و یا سایتهای دندانپزشکی دریافت می کنید ، متکی هستید ، که ممکن است به دلایل تبلیغاتی و بازاریابی به گونه ای بیان شود که آنچه را که می خواهند شما بدانید برجسته کنند

رهنمودهایی برای انتخاب متخصص کاشت دندان

قبل از انتخاب پزشک برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی خود ، نکات زیر را برای یافتن متخصص ایمپلنت مناسب در نظر بگیرید. امیدواریم اطلاعات زیر شما را به یک انتخاب مثبت سوق دهد.

1 – تجربه متخصص ایمپلنت دندان

هرچه تعداد کاشتهای انجام شده بیشتر باشد نشانه تکرار و تقویت مهارت در این زمینه است ، که یک عامل شناخته شده و حیاتی در هر نوع جراحی است. مهم است که جراح به طور مرتب در معرض انجام ایمپلنت با درجات مختلف پیچیدگی قرار گیرد.

از متخصص خود بپرسید آیا  پیوند استخوان ، پیوند لثه و پیوند سینوس (درمان های جانبی که در کتار کاشت دندان ممکن است برای بیمار لازم باشد) را انجام می دهد؟

تجربه متخصص ایمپلنت دندان

مراقب کلینیک هایی که خود را به عنوان مجری روشهای کاملاً بدون پیوند استخوان معرفی می کنند، باشید؛ آنها ممکن است بدلیل اینکه پزشکان آنها از مهارت های کافی برخوردار نیستند ، این کار را انجام دهند یا صرفاً به عنوان یک استراتژی بازاریابی این روش را تبلیغ کنند.
چیزی که افراد غیر متخصص نمی دانند این است که در بیشتر موارد پیوند استخوان می تواند همزمان با عمل جراحی ایمپلنت انجام شود و هیچ تأثیری در مراحل و زمان درمان ندارد. برعکس ، در مواردی که استخوان ضعیف است ، که اغلب در نواحی فک بالا و سینوس اتفاق می افتد ، روش هایی مانند لیفت سینوس ممکن است به بهبود نتیجه کمک کرده و به بازسازی استخوان از دست رفته کمک کند.

اگر پزشک انتخاب شده مراحل پیوند استخوان را انجام نمی دهد ، ممکن است دانش یا مهارت لازم برای مقابله کافی با هرگونه پیچیدگی غیر منتظره در حین جراحی در اختیار نداشته باشد. بناراین مهم است که متخصص ایمپلنت دندان درمان های پیوند سینوس ، پیوند استخوان و … را نیز انجام بدهد.

از متخصص و یا منشی او بخواهید نه تنها از لبخند ، بلکه تصاویری از خود پل و داخل دهان بیماران بعد از درمان نشانتان دهد.

نه تنها جراحی کاشت دندان بلکه سایر درمان های دندانپرشکی نظیر کامپوزیت دندان ، لمینت دندان و … نیز تجربه و تخصص دندانپزشک بسیار حائز اهمیت است.

2 – درباره آموزش متخصص بپرسید

مراقب دندانپزشکان عمومی که خود را “متخصص ” می نامند، باشید. صلاحیت “متخصص” دندانپزشکی درجه بالاتری است و اغلب نشان دهنده یک تخصص عملی محدود مانند ارتودنسی دندان ،درمان ریشه دندان ، پروتز (تاج و پل) ، جراحی دهان (دندان عقل و جراحی دهان) ، پریودنتزی (درمان لثه) ، دندانپرشکی اطفال ، آسیب شناسی دهان و … می باشد .

نوع آموزشی که دندانپزشک یا هر نوع متخصص دندانپزشکی باید قبل از ارائه درمان ایمپلنت دندان انجام دهد ، نه تنها شامل دوره های تحصیلات تکمیلی ، بلکه مهمتر از همه دوره هایی برای دستیابی به دانش و مجموعه مهارت های لازم است.

در واقع تمرکز بر سایر زمینه های دندانپزشکی می تواند از مواجهه و تکرار کافی با روشهای ایمپلنت و از کسب تجربه لازم برای ایجاد و حفظ مهارتهای لازم برای این درمان پیچیده جلوگیری کند ، بنابراین برای انجام درمانهای پیچیده تر ، مانند ایمپلنت کل دهان

از آنجا که هیچ راهی برای بیماران وجود ندارد تا تعیین کنند که چه کسی صلاحیت مناسب را برای انجام کار ایمپلنت را دارد ، و به ویژه درمان هایی مانند ایمپلنت All-On-4 ، به خصوص از آنجا که لغو چنین روش های درمانی دشوار است ، از پرسیدن در مورد تجربه متخصصی که به آن مراجعه کرده اید، نترسید.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران

3 – نظرات بیماران را بخوانید.

از آنجا که مشکلات ممکن است بعد از گذشت چند ماه و یا سال مشخص شود ، بنابراین بهتر است با بیمارانی صحبت کنید که حداقل 2-3 سال از ایمپلنت دندانهایشان گذشته است. بنابراین ملاقات با بیماران قبلی متخصص دندانپزشک در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.

4 – به تصاویر قبل و بعد بیماران نگاه کنید.

5- ارزیابی استانداردهای زیبایی و کیفیت کار جراح

توجه داشته باشید که پزشکان اغلب تصاویری از بهترین مواردی که تابحال انجام داده اند را به شما نشان می دهند. بنابراین باید بسیار دقیق نگاه کنید تا آنها را ارزیابی کنید تا اطمینان حاصل کنید که استانداردهای زیبایی آنها با انتظارات شما مطابقت دارد. این یک مهارت کاملاً جداگانه برای جراحی است و مهم این است که هم استانداردهای زیبایی شما و هم دندانپزشک شما مطابقت داشته باشد.

اگر به طور کلی از آنچه در تصاویر به شما نشان داده شده راضی هستید ، اما مواردی مانند رنگ دندان را دوست ندارید ، می توانید این موضوع را با دندانپزشک در میان بگذارید.

نیاز کلی در زیبایی لبخند این است که دندان ها باید با صورت متناسب باشند. رنگ قابل تغییر است ، اما اندازه ، برآمدگی ، حجیم بودن ، ناهمواری سطح دندان ها و عدم تقارن ، همگی نشانگر استانداردهای زیبایی دندانپزشک است ، همچنین ممکن است محدودیت هایی را در مهارت ها یا توانایی های آنها برجسته کند.

در حالت های غیراستاندارد دندان ها بسیار حجیم ، مورب و مناسب صورت نیستند. جبران همیشه امکان پذیر نیست ، اما در برخی حالت ها ممکن است بتوان با تغییر پل ها زیبایی شناسی را بهبود ببخشید.

اگر همه موارد درباره چند متخصص ایمپلنت دندان مساوی است و باید بین انتحاب دو یا چند متخصص نصمیم بگیرید ، به میزان راحتی خود در کلینیک و مطب دندانپزشکی فکر کنید. طی چند ماه آینده وقت زیادی را در آنجا خواهید گذراند ، بنابراین باید دندانپزشک و محیط کلینیک را دوست داشته باشید و در آنجا احساس راحتی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا